Rapandi és a váci remete

ARapandi-sorozat jól ismert szereplői, a négy fiú, Gabesz, Ferkó, Moly, Favi, valamint új ismerősük, Györgyi ebben a regényben mesés kalandok hőse lesz. Ami nem csoda, hiszen Rapandi varázsló mellett sosem lehet unatkozni.
Ezúttal a helyszín Vác, és egy remete is bekapcsolódik a történetbe, amelynek során a gyerekek segítségével megpróbálják kiszabadítani a tükörvilágban rekedt varázslóbarátjukat. Ez nem egyszerű feladat, de a fiúk és az egy szem lány még az időutazástól és a veszélyes varázslatoktól sem rettennek vissza, ha a cél egy Mária Terézia korában készült kézitükör megszerzése.
Hogy sikerrel járnak-e, az kiderül ebből a regényből, mely immár a harmadik a sorban a Rapandi-mesék közt. Az első kötet Rapandi és az elveszett szobor, a második pedig Rapandi és a varázspálca címen jelent meg.
Lapozó
Lapozzon bele a könyvbe! Az első néhány oldalt elérhetővé tettük kedvcsináló gyanánt.
Rapandi és a varázspálca

Ahegyes süvegű, ezüst köpenyes varázslót már ismerik azok, akik olvasták a Rapandi és az elveszett szobor című regényt. Az a kötet négy fiú szövetségéről szólt, akik egy titokzatos szobor, a Vimpáci Madonna megtalálása közben hihetetlen kalandokat éltek át, s kötöttek egymással barátságot. Gabesz, Ferkó, Moly és Favi az iskolában most újra találkoznak. Már hetedikesek, és Rapandi ismét a segítségüket kéri. Ezúttal egy varázspálca megtalálása a cél, de a tét ezúttal is óriási: a felavatásra váró Erzsébet híd sorsa múlik a kutatás sikerességén. Rapandi egy varázslótanonc lányt is bemutat a fiúknak, aki segít nekik a veszélyes kalandok során. Bori együttműködik a kis csapattal, és talán nem árulok el titkot, ha megsúgom: egy kamaszszerelem finom felhője is körbelengi a történetet.
Hogy miféle hajmeresztő meglepetések érik őket, miféle vad kalandokba sodródnak, és főleg, hogy megtalálják-e végül a varázspálcát, azt most itt nem mondom el. Megtudhattok mindent, ha elolvassátok Rapandi újabb történetét. Ígérem, izgalmakban nem lesz hiány, ha belevágtok.
Lapozó
Lapozzon bele a könyvbe! Az első néhány oldalt elérhetővé tettük kedvcsináló gyanánt.
Rapandi és az elveszett szobor

Kisgyermekkorában minden embernek van varázslója, akit elfelejtünk, mire felnőttek leszünk. Ez a varázsló mindenki más számára láthatatlan, csak a gyerekek látják. Segít, ha nagy baj van, vigaszt nyújt, ha kell, társaságot jelent a magányban, és végső esetben a varázserejét is használja az érdekünkben. Ezt onnan tudom, hogy nekem is volt varázslóm – ezüstköpenyes, hosszú süveges, cvikkeres, varázspálcás, olyan, mint a varázslós mesékben –, csak valami fura csoda folytán én máig emlékszem rá. Az enyémet Rapandinak hívták: ő segített át gyerekkorom sok nehézségén, buktatóján. Igazi barát volt. Olyannyira, hogy időnként ő kért tőlem segítséget. Ez a könyv is egy ilyen esetet mesél el. Barátaimmal egészen hihetetlen kalandban volt részünk, amikor egy hideg, havas télen segítettünk visszaszerezni a Vimpáci Madonnát. Hogy mi az? Hát az elveszett szobor! De ha elolvassátok ezt a könyvet, mindent megtudtok belőle.
És főleg: megismeritek Rapandit!
Lapozó
Lapozzon bele a könyvbe! Az első néhány oldalt elérhetővé tettük kedvcsináló gyanánt.
Nagyapó Meséi II.

Kedves Olvasó! Nagyapó meséinek legújabb kötetét szeretném a figyelmedbe ajánlani. Az előzőekben bemutatkoztak Nagyapó és Nagyanyó kertjének lakói. Nagyapóval kötött megállapodásának megfelelően a rovarszálló tövében ásott magának remek házat a mezei egér család: Cinó és felesége Minca, valamint két fiúk, Peti és Csuti. Ők a könyvek főszereplői. De Trudi, a cinke, Fumi, a bodobácsok vezetője, vagy Szikari bácsi, a zsémbes ganajtúró bogár, Jehudi, a tücsök is fontos szerepet játszott a kert életében.
Egymást követték az újabb kalandok. Apicella lótücsök vándorcirkusza készülődött a vízköpőnél felállított sátorban előadáshoz, ám egy váratlan vihar miatt minden veszni látszott. A szél darabokra szaggatta a cirkuszi sátrat. Mindenki azt mondta, hogy képtelenség előadást rendezni, ám a két kisegér, Peti és Csuti nem ismert lehetetlent. Sikerült a kert rengeteg lakóját megnyerni az ügynek és az összefogás megmentette a cirkuszt. Elsősorban Lio a fehérhasú pók és Ferdinánd keresztespók segítségével, rengeteg hangyával és más rovarral és bogárral sikerült újrafoltozni a sátrat. Néhány nap késéssel mégiscsak megkezdődhetett a cirkuszi műsor. A két egérfiú komoly ajándékokat kapott. Mindketten igazi, felnőtt kabátot, hozzá egy-egy övet, aminek csatján az állt: „A cirkusz él!” Sőt, a díszelőadáson az éljenző publikum előtt cirkuszi érdemrendet is átadtak nekik.
Ebben a könyvben, amit a kezedben tartasz ismét izgalmas kalandok várnak az egérfiúkra és kerti barátaikra. Új lakók érkeznek, új szereplőkkel ismerkedhettek meg, és – bár nem akarok minden meglepetést előre elárulni, – kemence is épül. A végén pedig megint nagy ünnepség lesz: kettős esküvő! De legyen elég ennyi, a többit a könyvből tudhatjátok meg!
Szeretettel,
Nagyapó
Lapozó
Lapozzon bele a könyvbe! Az első néhány oldalt elérhetővé tettük kedvcsináló gyanánt.
Nagyapó Meséi I.

Fisch Gábor László most megjelenő kötete Nagyapó meséinek alaposan kibővített (megduplázott) kiadása. Vadonatúj mesék a kerti világból. A mesehősök a szabadban gyakran előforduló állatok, egerek és különféle bogarak. Nem csak a már sok-sok mesében kedves ismerősként felbukkanó egér, tücsök, hangya, vagy szentjánosbogár, hanem például ganajtúró, lótetű, pók - amiket valljuk be, nem sokan kedvelnek, - vagy például a bodobács (suszterbogár néven talán közismertebb) szereplői a mesének. Nem rémül meg senki attól, hogy a grill tűzhely rakott téglái között pókok tanyáznak, vagy éppen átmegy a színen egy galacsint görgető ganajtúró (elegánsabb nevén skarabeusz), megjelenik egy hatalmas lótetű.
A mesélő felnőtt nyelven, felnőtt hangsúlyokkal és szavakkal beszél, nem gügyög, a szórakoztatás mellett célja, hogy az olvasók ne kezeljék ellenségként a környezetünkben élő állatokat, és megismerjék, megértsék azok világát. A kerti bogarak mindennapi életünk természetes részei. A mese természetesen a képzelet világából táplálkozik, de az információk, amiket észrevétlenül megkap az olvasó, értékesek. Ahhoz segítenek, hogy megértsék, miképpen, hol és hogyan élnek, apró szomszédjaink.
A könyv első részében megismerkedhetünk a szereplőkkel, elsősorban Cinó egérrel és családjával, akik kertbe költözésük után hamarosan beilleszkednek az ott élő állatok társadalmába. A történetek szereplői Trudi, a széncinke, Albi egy hófehér tollú albínó kisveréb, Szikari a mindig mérges és pörlekedő – de alapvetően ártalmatlan - ganajtúró bogár, Fumi és társai a fürge bodobácsok, valamint Yehudi a környék leghíresebb tücsök-hegedűse. Egy tavaszt köszöntő tücsök-koncert zárja a könyv első felét.
A második részben a szerző kertjében élő kis mezei egér gyerekek, Peti és Csuti (ők Cinó fiai) megtudják, hogy vándorcirkusz érkezik, aminek a sátrát a csobogó mögötti részen állítják fel. A cirkusz tulajdonosa Apicella, a lótetű, egy fennhéjázó, kissé nagyképű rovar, aki magát inkább lótücsöknek szereti nevezni. A két egérfiú azonnal összebarátkozik a cirkuszosokkal, és segítenek az építésben. Már áll a cirkuszsátor, amikor éjjel hatalmas vihar pusztít, megtépázza nem csak a kertet, de a sátor ponyváját is darabokra tépi. Az előadás nyilván elmarad. A két kisegér nem nyugszik bele a helyzetbe, elhatározzák, hogy megmentik Apicella társulatának műsorát. Ehhez sokak összefogására, komoly szervező munkára van szükség. A mese egy fergeteges cirkuszi műsorral ér véget, aminek kezdetén megjutalmazzák a cirkusz hőseit, Petit és Csutit.